• Facebook
  • Instagram
Please reload

Senaste inlägg

Visst längtar vi alla efter att kunna träna inomhus nu när mörkret lagt sig över Malmö? Glädjande besked är att renoveringarna som pågår just nu på Hy...

Anmälan till VT19 är öppen. In och anmäl er senast 11 november.

October 21, 2018

1/2
Please reload

Utvalda inlägg

Sök bästa sommarjobbet

October 1, 2018

Malmö Beachvolley Club söker nu en dedikerad Tävlingsledare för klubbens Challenger-tävlingar under utomhussäsongen 2019. Du kommer samarbeta med klubbens Tävlingsansvarige för upplärning samt säkerställd kvalité på tävlingarna.

 

Tjänsten innebär:

  • Vara kontaktyta mot spelare inför tävlingen

  • Administrera deltagare samt lägga spelschema i förbundets programvara Profixio TX

  • Vara på plats och leda under tävlingsdagen (lördagar eller söndagar)

2018 tilldelades Malmö fyra stycken Challengers, en liknande fördelning är att vänta 2019, arvodet är 1000:- per gång dvs totalt 4000:-, du premieras även med en engångssumma på 1000:- för övrig tid. Total förtjänst: 5000:- för fyra Challengers.

 

Du skall helst ha spelat eller spela beachvolley, det är även meriterande om du arbetat i Profixio TX men ingetdera är krav. Du kommer att ha företräde att vara tävlingsledare för klubbens övriga tävlingar som även de är arvodesbaserade, med start till våren.

 

Intresserad? Skriv ett par rader om dig själv till info@malmobeachvolley.se

Share on Facebook
Please reload

Följ oss

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Sök efter taggar
Please reload

Arkiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square