Sök bästa sommarjobbet


Malmö Beachvolley Club söker nu en dedikerad Tävlingsledare för klubbens Challenger-tävlingar under utomhussäsongen 2019. Du kommer samarbeta med klubbens Tävlingsansvarige för upplärning samt säkerställd kvalité på tävlingarna.

Tjänsten innebär:

  • Vara kontaktyta mot spelare inför tävlingen

  • Administrera deltagare samt lägga spelschema i förbundets programvara Profixio TX

  • Vara på plats och leda under tävlingsdagen (lördagar eller söndagar)

2018 tilldelades Malmö fyra stycken Challengers, en liknande fördelning är att vänta 2019, arvodet är 1000:- per gång dvs totalt 4000:-, du premieras även med en engångssumma på 1000:- för övrig tid. Total förtjänst: 5000:- för fyra Challengers.

Du skall helst ha spelat eller spela beachvolley, det är även meriterande om du arbetat i Profixio TX men ingetdera är krav. Du kommer att ha företräde att vara tävlingsledare för klubbens övriga tävlingar som även de är arvodesbaserade, med start till våren.

Intresserad? Skriv ett par rader om dig själv till info@malmobeachvolley.se


Utvalda inlägg
Senaste inlägg